• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy wróżki oszukują?

tarotRacjonaliści uważają, że wróżka nie ma żadnych umiejętności paranormalnych. Jej trafne działanie opiera się na znanej w świecie metodzie zwanej „zimnym odczytem”. Na czym polega ta metoda i jak wykorzystują ją wróżki?

 

zimny odczyt

Wróżka dostosowuje swoje wypowiedzi do tego co mówi i jak się zachowuje klient. Klient ma odnieść wrażenie, że wróżka wie o nim bardzo dużo. W rzeczywistości tak nie jest. Wróżka zaczyna zazwyczaj od ogólników, które pasują do każdego. Potem precyzuje swoją wypowiedź. Jeżeli klient zaprzecza to wróżka natychmiastowo się wycofuje albo przekształca swoją wypowiedź w taki sposób, że pasuje do danej sytuacji.
Zazwyczaj nie jest to trudne, bo klient (zazwyczaj kobieta) czytelnie okazuje swoje emocje mową ciała i dodatkowo potwierdza bądź zaprzecza słowami.

Czasami sytuacja trochę się komplikuje
Wróżka: widzę koło ciebie jakąś kobietę z długimi włosami... (każdy zna taką kobietę w otoczeniu)
Klient: tak?
Wróżka: wydaje mi się, że to ktoś z pracy...
Klient: nieee, nie ma takiej w mojej pracy...
Wróżka: to na pewno wkrótce się pojawi!
Klient: no cóż, faktycznie pewnie się pojawi...
Wróżka: Uważaj na tę kobietę, bo będzie starała się podważyć twoje umiejętności zawodowe (teraz wróżka może „popłynąć”, bo w sumie cokolwiek by teraz nie powiedziała, to klient nie może już zaprzeczyć.

A czasami sytuacja jest bardzo skomplikowana. Jednak nawet z tej najbardziej skomplikowanej można wybrnąć nie tracąc zaufania klienta.
Wróżka: w twojej przeszłości widzę poważny wypadek. Nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale miał wpływ na całe twoje życie...
Klient: wypadek? Nieee, nigdy nie byłam w szpitalu...
Wróżka: to nie wypadek w sensie „fizycznym” ale psychicznym. Było takie zdarzenie... Ktoś, prawdopodobnie w linii męskiej, chyba ojciec, swoim postępowaniem i słowami, spowodował, że teraz odczuwasz nieprzyjemne skutki w życiu.
Klient: nie sądzę, nie pamiętam...
Wróżka: spróbuj sobie przypomnieć. Jeżeli sobie przypomnisz to uzdrowisz ten problem (klient nie jest sobie w stanie przypomnieć tego ważnego wydarzenia i zastanawia się, ale nie zaprzeczy, bo przecież to jego „wina” że nie pamięta).

To tylko pierwsze z brzegu przykłady. Można je mnożyć.

magiczna atmosfera

W metodzie zimnego odczytu wielkie znaczenie ma atmosfera jaką tworzy wróżka na samym wstępie. Półmrok, płonące świece, kryształowa kula, tajemnicze Karty Tarota, zapach kadzidełek- mają ponoć ogromny wpływ na klientów, którzy wkraczając do takiego pomieszczenia, w mniejszym lub większym stopniu wchodzą w „magiczny trans”.

a co z wróżkami online?

Przecież nie widzą one klientów. Czy wróżka udzielająca porad przez telefon jest w stanie stosować zimny odczyt? W pewnym stopniu na pewno. Musi być wyczulona na ton głosu klienta, wyłapać nawet minimalne emocje w jego głosie. Wyczuć czy się zawahał, czy się zgadza.

czy można zablokować „zimny odczyt”

Podobno można. Sama metoda blokowania zimnego odczytu polega na tym, że nie podajesz wcześniej swoich prawdziwych danych (żeby nic nie sprawdziła w internecie). Najlepiej podaj samo imię. Wróżka nie musi znać twojego nazwiska i innych danych.
Panuj nad mimiką oraz gestami. Wróżka odczyta wszystko, każdą najmniejszą emocję. Nie ma to nic wspólnego z telepatycznym odczytem. Potrafi to każda wysoce empatyczna osoba. To wszystko.
Tylko jeżeli chcesz iść do wróżki tylko po to, żeby jej udowodnić, że oszukuje, to może szkoda twoich pieniędzy i czasu?

samospełniająca się przepowiednia

Z kolei psycholodzy znaleźli inne wytłumaczenie dla faktu, że wróżby się sprawdzają. Słyszałaś o samospełniającej się przepowiedni? Na pewno tak.
Philip Zimbardo napisał, że jeżeli skupiamy się na czymś, czego zrobić nie chcemy- to dokładnie właśnie to robimy. Samospełniające się proroctwo to słowa które usłyszałaś od osoby, której zaufałaś i uwierzyłaś. Przekazała ona informację, którą zrealizujesz, bo będziesz nieświadomie postępować tak, żeby ona się spełniła. Wróżka mówi kobiecie, że do końca roku pozna szczupłego bruneta i to będzie wielka miłość. Załóżmy, że kobieta zaufała wróżce. Podświadomie będzie bardziej zwracać uwagę na szczupłych brunetów, a grubszych czy blondynów nie będzie zauważać i się nimi interesować. Przepowiednia prawdopodobnie się spełni, bo kobieta będzie o tym myślała i działała w tym kierunku. Nie na darmo wszyscy „krzyczą” jak wielką moc ma nasza podświadomość i nasze myśli.

czy to manipulacja?

Kto odwiedza wróżkę? Najczęściej zagubiona kobieta. Czego przede wszystkim pragnie zagubiona kobieta? Zainteresowania i zrozumienia! A dobra wróżka da jej całkowite zrozumienie i jeszcze doradzi. Wróżka po prostu wie czego oczekują klienci i umie im to dać.

Takie zarzuty pod adresem wróżek kierują racjonaliści, którzy cały czas pragną potwierdzenia, że to, czego nie można wyjaśnić naukowo- nie istnieje.
Jednak większość wróżek nie stosuje rozmyślnie tej metody. Robi to nieświadomie, dlatego że posiada zdolności empatii i potrafi „wchodzić” w energię swoich klientów.
Czy to oznacza, że wróżki nie mają żadnych zdolności nadprzyrodzonych? Oczywiście, że mają. Jednak nie wszystkie. W środowisku ezoterycznym są również osoby nieuczciwe. Jak w każdym innym miejscu na świecie.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.