• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Dlaczego kobiety zdradzają?

Dlaczego kobiety zdradzająMatki, żony i… kochanki
Brzydkie nawyki płci pięknej

Zdrada jest równie stara, jak małżeństwo. Chociaż wciąż to mężczyźni zdradzają częściej, coraz więcej kobiet ląduje w łóżku z kochankiem, zarówno przed, jak i po swoim ślubie. Według danych statystycznych zdradza już co czwarta kobieta. Niektóre powody niewierności są wspólne dla obu płci. Należą do nich narastające konflikty w związku i brak miłości między partnerami. Ale są przyczyny, które można określić jako typowe dla płci żeńskiej.

„ Dlaczego?”

To najczęstsze pytanie, jakie pada z ust zdradzonego mężczyzny. Bez względu na powód, jaki poda partnerka, niewierności nie można niczym usprawiedliwić. Zawsze jest to mniej lub bardziej świadomy wybór. Nawet jeśli kobieta czuje się niedoceniona i niespełniona może podjąć stosowne kroki, by poprawić sytuację panującą w swoim związku. Szczególnie w sferze komunikacji między partnerami. Kobiety zazwyczaj potrafią otwarcie rozmawiać o swoich potrzebach. Rola mężczyzny polega na stworzeniu sprzyjającej ku temu atmosfery i oczywiście aktywnym słuchaniu. Często dobrym rozwiązaniem jest wspólna wizyta u terapeuty. Jeżeli nic nie pomaga, być może najlepszym wyjściem jest zakończenie związku, w którym nie czujemy się  szczęśliwi i dopiero wówczas zaangażowanie się w nowy, bardziej satysfakcjonujący.

Matki, żony i… kochanki

Kobiety szukają sobie kochanków przede wszystkim z samotności. Romans jest dla nich lekiem na rutynę w związku i kłopoty z poczuciem własnej wartości. Badania amerykańskich socjologów wykazały, że większość z nich jest nieszczęśliwa ze swoim aktualnym partnerem. Inaczej jest w przypadku zdradzających mężczyzn, którzy w przeważającej części deklarowali, iż są szczęśliwi ze swymi stałymi partnerkami. Kobiety pragną więc szczęścia i poczucia emocjonalnej więzi, nawet za cenę wyrzutów sumienia. Decyzja o romansie nigdy jednak nie zapada pochopnie. Kobiety, bardziej niż mężczyźni, są świadome ryzyka, jakie niesie za sobą zdrada. Boją się utraty dotychczasowego partnera i surowej krytyki otoczenia. Co więc sprawia, że kobieta decyduje się na ten krok?

Niska samoocena

Przed ślubem była obiektem westchnień swego partnera. Teraz mąż widzi w niej tylko gospodynię domową i matkę swych dzieci. Zajęta praniem, gotowaniem i sprzątaniem nie ma czasu na zadbanie o siebie. Nie czuje się już seksowna, piękna ani tym bardziej pociągająca. Wyobraźmy teraz sobie, że w życiu tej kobiety pojawia się ktoś, kto obsypuje ją komplementami, okazuje zainteresowanie, mówi jej, że jest piękna. Ten sam człowiek patrzy na nią i widzi w niej dziką kocicę a nie kurę domową. W porównaniu do niego, mąż wypada dosyć blado.. Uświadomienie sobie tego faktu to tylko kwestia czasu.

Emocjonalna pustka i brak bliskości

Kiedyś mogliście kochać się przez całą noc i nie mieliście siebie dosyć. Później przyszły obowiązki związane z prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci i szybko sen stał się ważniejszy niż seks. Chociaż mówi się, że to  mężczyznom „ tylko jedno w głowie”, kobiety bardzo potrzebują poczucia, że są pożądane. Powinieneś więc zrobić co w twojej mocy, aby sprawić, żeby znów poczuła się w waszym związku bezpieczna. Kilkuminutowy stosunek, po którym od razu zasypiasz nie wystarczy, by zaspokoić kobietę. Polub grę wstępną, niech będzie to etap tak samo przyjemny dla niej, jak i dla ciebie. Silnej więzi z partnerem nie zagwarantuje sam seks. Kobiecie potrzeba również intymności. Dotykaj ją, przytulaj, nie szczędź pocałunków. Kobiety pragną tych małych, ale wiele znaczących, dowodów uczucia. Nie dostając tego od partnera, mogą próbować zaspokoić swoje potrzeby poza małżeńską sypialnią.

Pragnienie zemsty

Zdradziłeś swoją partnerkę z inną kobietą? Przygotuj się na to, że ona może odegrać się na tobie w ten sam sposób. Nie jest to najlepszy sposób radzenia sobie ze złamanym sercem, ale w takich sytuacjach złość i chęć zemsty są silniejsze niż zdrowy rozsądek. Czy można temu zapobiec? Na pewno warto próbować. Zapewnić, że tamta kobieta nic dla ciebie nie znaczy, że był tylko jednorazowy skok w bok, który NIGDY więcej się nie powtórzy i błagać o wybaczenie.

Nienasycone libido

Duży popęd seksualny nie jest wyłącznie cechą płci męskiej. Podobnie,  jak testosteron wpływa na libido u mężczyzn, żeński hormon płciowy- estradiol- wpływa na kobiety. Jego wysoki poziom odnotowuje się u większości kobiet, które mają problemy z wiernością. Estradiol nie pojawia się jednak na zawołanie lecz jest wydzielany wtedy, gdy organizm kobiety jest gotowy na zapłodnienie, czyli w okresie owulacji. W tym czasie dla kobiet najważniejszy staje się wygląd zewnętrzny. Tłumaczy się to podświadomym dążeniem do posiadania zdrowych i ładnych dzieci. Przystojny, wysoki i umięśniony facet to pewność wyposażenia potomstwa w najlepszy zestaw genów. Warto wspomnieć o kobietach, które kochają swoich mężów i za nic w świecie nie chciałyby się z nimi rozstać, ale od życia potrzebują czegoś jeszcze. Dreszczyku emocji, ekscytacji, przygody. Może się zdarzyć, że kobieta taka przenosi swoje doświadczenia seksualne z romansu do stałego związku. Nawet, jeśli ma to pozytywny wpływ na intymne pożycie, chyba nikt nie chciałby, żeby jego żona czy dziewczyna przeszła tego rodzaju „ kurs” ars amandi.

Brzydkie nawyki płci pięknej

Istnieje powiedzenie: faceci są jak landrynki, trzeba spróbować każdego. Kobieta, która decyduje się na zdradę nie wybiera jednak „ pierwszego lepszego”. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy zazwyczaj korzystają z nadarzającej się okazji, kobiety są stosunkowo wybredne, jeśli chodzi o wybór kochanka. Smutnym faktem jest, że najczęściej zdradzani są mężczyźni ufni i oddani partnerce, którzy nigdy nie uwierzyliby, że mogłaby być niewierna. Nie załamuj się. To, że macie przejściowe problemy w sferze seksualnej, nie oznacza, że twoja ukochana od razu zacznie cię zdradzać!  Pamiętaj, by dbać o swoją partnerkę. Być kimś, kto wysłucha, zrozumie i będzie ją adorował. Rozmowa na temat fantazji seksualnych i późniejsze wcielanie ich w życie skutecznie podniesie temperaturę w waszej sypialni! Takie zachowanie sprawi, że nie będzie miała żadnego powodu, by szukać pocieszenia w ramionach innego.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.