• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Nie mogę mu zaufać. Jak sprawdzają kobiety

zaufanieZaufanie. Łatwo powiedzieć, trudniej z nim żyć. Każdy kiedyś ufał. Do pewnego momentu. Dopóki nie okazało się, że on zdradzał. Dopóki nie okazało się, że on oszukiwał. Dopóki on nie zerwał na kilka dni przed ślubem. Postanowiłaś, że drugi raz nie będziesz łatwowierna. Będziesz czujna. Na początku mu ufasz, jednak po jakimś czasie zaczynasz myśleć i kontrolować.

kontrolujesz go

Zmieniasz się w kontrolera. Taka kontrola jest bardzo wyczerpującym zajęciem. Musisz mieć oczy dookoła głowy a nawet dalej, żeby widzieć co on robi kiedy jest daleko i „gumowe” uszy wyczulone na każdego SMS-a. Nie ma takiej możliwości, żeby kontrolować kogoś 24 h na dobę.

Podejrzliwość wobec partnera to strach przed porzuceniem i odrzuceniem. Obserwowanie do kogo dzwoni, z kim rozmawia, aktywności na portalach społecznościowych- to czynności tylko pozornie „niewinne”. Podobnie jak kontrolowanie czasu partnera poprzez nieustanne telefoniczne „bycie ze sobą w kontakcie” i pytanie: co robisz? Powodowane jest ono potrzebą wiedzy o tym co robi, gdzie i z kim przebywa. Podobnie jak dopytywanie się co jakiś czas: o czym myślisz- to nic innego jak próba kontrolowania myśli partnera. Taka kontrola to pozorne zmniejszenie swojego lęku związanego z tym, że on oszukuje.

Jeżeli nie masz zaufania do partnera, to każdego SMS-a traktujesz podejrzliwie. Nawet jeśli on ci je pokazuje, to przecież mógł jakieś wykasować. Wszystkiego się wypiera. I cały czas mówi, że tylko ty jesteś ważna. Dalej nie ufasz. Jednak potrzebujesz dowodów. Dlatego następnym krokiem jest sprawdzanie. Oczywiście tak „na wszelki wypadek”, żeby mieć pewność. Podsłuchy i detektyw nie wchodzą w grę.

sprawdzasz go

Kobiety są bardzo pomysłowe. Jak sprawdza kobieta?
Jeżeli używa GG to przejrzyj jego archiwum i przeczytaj rozmowy. Jeśli flirtuje i zdradza, to z pewnością znajdziesz tam dowody. Może czyścić historię. Wtedy załóż sobie nowe konto, znajdź atrakcyjne zdjęcie (nie swoje!) i zagadaj.

Monika postanowiła sprawdzić Piotra. Zagadała do niego z nowego numeru GG. Odpowiedział i zaczęli rozmawiać. Poprosił ją o zdjęcia. Wysłała mu fotkę pięknej dziewczyny. Obsypał ją komplementami. Pod pretekstem, że chciałaby usłyszeć jego głos i umówić się, poprosiła go o numer telefonu. Bez większych problemów go dostała, z adnotacją, że prosi o dyskrecję.

Możesz również poprosić koleżankę (której on nie zna), żeby do niego zagadała w sieci. Jeżeli on się z nią umówi, to dostaniesz „twardy” dowód.

Możesz również kupić sobie pakiet startowy i z nowego numeru telefonu wysłać do niego kilka SMS-ów w stylu: tęsknię za Tobą, pamiętasz mnie jeszcze, kiedy znowu się zobaczymy? Jeżeli jest zupełnie „niewinny”, to powinien odpisać: chyba się nie znamy. Jednak jeżeli jest niegłupi, to nie odpisze nic. A jeżeli ma „coś” na sumieniu albo jest chętny do zawierania nowych romansów to będzie odpisywał i kontynuował rozmowę.

czy warto sprawdzać

Kontrolowanie, sprawdzanie to wystawianie miłości na próbę ogniową.
Nie daj się wciągnąć w te wszystkie „kroki”. Możesz mieć podstawy do braku zaufania. Zwłaszcza jeżeli poprzedni cię zdradzał, czy zostawił. Jednak zmieniając się w kontrolera zamęczasz samą siebie. Przepracuj swoje lęki z przeszłości. Idź na terapię. Zrozum, że mając w sobie wzorzec z przeszłości, nie będziesz w stanie budować nowego życia. Zakop stare schematy, wybacz zranienia. I podchodź z ufnością do życia i nowego partnera. Nie oznacza to wcale, że masz być łatwowierna jak mała dziewczynka. Bądź uważna. Słuchaj co mówią inni. Słuchaj, co on mówi. A jeżeli dostaniesz nagle jakiś „dowód' w postaci telefonu od kochanki, czy życzliwej koleżanki, która coś widziała i słyszała, to nie oburzaj się i nie wstydź, ale skontroluj. Jednak miej świadomość, że wiąże się to z koniecznością podjęcia decyzji i często ze zdecydowanym zakończeniem związku.

Pamiętaj, że związek bez zaufania jest jak morze bez wody, niebo bez chmur. Wybrakowany, niepełny. Zaufanie w związku to podstawa na której można „budować” inne wartości.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.