• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Inspiracja czy desperacja? Co jest w stanie cię zmienić

zmianaAnthony Robbins twierdzi, że „zmieniasz się albo z inspiracji, albo z desperacji”. Inspiracja czy desperacja, w równym stopniu mogą stanowić źródło zmian. Jedna poprzez radość, druga cierpienie.

inspiracja jako radość, która pcha do zmian

Inspirują nas zazwyczaj inni ludzie, zwłaszcza tacy, których cenimy czy lubimy. Dostajemy mnóstwo okazji, które mogą zmienić nas i nasze życie. Jednak jest to ryzykowne. Boimy się tracić. Zazwyczaj tkwimy w swoich strefach komfortu. Jeżeli nie czujemy się w nich źle- nie zaryzykujemy. Ile razy ta „strefa komfortu” jest zabałaganiona, ale siedzimy w niej, bo ją znamy.

Studiujemy coś, co nas rozczarowało i nudzi. Jednak nie rezygnujemy, bo przecież szkoda roku, który poświęciliśmy na naukę.

Pracujemy zgadzając się na mobbing, bo rynek pracy jest ciężki i nie mamy pewności, że w nowej pracy będzie lepiej. Nie opuszczamy swoich stref- grajdołków.

Czasami wyściubimy z niego czubek głowy i dostajemy po nosie. Nie chcemy dalej oberwać więc zakopujemy się jeszcze głębiej. Zmiany nie nadchodzą. Nasza rzeczywistość się nie zmienia, a my nadal pozostajemy tacy sami.

Inspiracja jest głosem pełnym swobody, który powinien nas ponieś w górę albo do przodu. Mało tutaj rozmyślań. Dostajemy skrzydła. Inspiracja jest radością. Lecąc przed siebie – rozwijamy się.
Trzeba sporej uważności, żeby nie przeoczyć inspiracji. Nie zlekceważyć jej. Zagłuszyć jej lękiem, obawami, że nie warto, że się nie opłaca, że to nie to. I nie pozwolić jej przeminąć.

desperacja jako cierpienie, które pcha do zmian

Desperacja pojawia się w momencie, gdy nie potrafimy już wytrwać w jakiejś sytuacji. Nie akceptujemy czegoś, wiemy, że jak nie wprowadzimy zmian, to nie damy rady tak dłużej żyć. Desperacja pojawia się w sytuacji, gdy stajemy przyparci do muru i musimy coś zmienić w naszej rzeczywistości albo w sobie. W obliczu desperacji jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia zmian, bo czujemy, że tak dalej nie może wyglądać nasze życie. Mówimy stanowcze „dość” i wprowadzamy zmiany.

Znasz takie przypadki? Na pewno.

  • Rozgoryczony mężczyzna, którego zostawiła dziewczyna, postanawia zmienić swoje życie i zaczyna spotykać się z wieloma kobietami. 
  • Alkoholik, który dosięgnął dna, stracił rodzinę, pracę i dom- postanawia zmienić swoje życie i rozpoczyna leczenie.

Desperacja często pochodzi z cierpienia, które rodzi pokorę. Pokora jest niezbędna na drodze rozwoju duchowego. Czasami ludzie są jak niewzruszone skały. Żadne cierpienie nie jest w stanie spowodować, że się zmienią. Będą winić Boga, świat, ludzi wokół. A czasami cierpienie jest dla człowieka drogą, której przebycie wywołuje tak wielkie zmiany, że staje się on zupełnie inną osobą.

Inspiracja zawsze jest pozytywna i dodaje skrzydeł. Desperacja to ostateczność. Obie jednak rodzą zmiany. A ty? Czy dajesz się ponieść inspiracji czy dopiero desperacja jest w stanie wywołać zmiany w twoim życiu?

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Waluta płatności

Wybierz walutę płatności

Płatności realizuje

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.