• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Magia ziół. Dziurawiec

To już ostatnie dni na zbiory dziurawca. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Najlepiej zbieramy go w słoneczny dzień. Patrzysz na zdjęcia i dalej nie masz pewności, czy roślina, którą zerwałaś to dziurawiec? Żółte, drobne kwiatki i zieloną łodygę posiada wiele ziół. Dlatego zerwij kwiat i zerknij na jego płatki pod słońce. Ma dziurki? A sok z łodygi poplamił ci dłonie na kolor żółty, a roztarty kwiat na czerwony? To z pewnością jest dziurawiec.

Gdzie możecie wybrać się na poszukiwania dziurawca? Na pewno na łąki, pastwiska, w niektóre lasy. W Polsce występuje często i przeważnie gęsto, tworząc intensywne żółte skupiska.

Moc dziurawca doceniano już w Starożytności. Sok z dziurawca wcierano w ciało, wierząc, że dodaje on siły. W Polsce dziurawiec ma wiele nazw: ziele św. Jana, ruta polna, czy ziele boginki, to tylko niektóre z nich.

Przypisywano mu magiczne właściwości również w Średniowieczu. Kobietom, które sądzono za czary, wkładano dziurawiec w usta, by zmusić je do mówienia.

Co można zrobić z zerwanym dziurawcem?

W czerwcu wrzucić do wody, co zapewnia przywołanie szczęścia.

Powiesić w oknie, nad drzwiami, a ochroni dom przed piorunami, negatywnymi energiami. 

Kwiat dziurawca włożyć w miejsce, gdzie trzymamy pieniądze, ochroni przed zawiścią ludzką oraz pozwoli zachować zdrowy rozsądek w wydawaniu tych pieniędzy. 

Noszony blisko ciała przez kobiety w ciąży- ochroni je oraz nienarodzone jeszcze dzieci.

Jeżeli czeka cię publiczny występ, to dziurawiec schowany w kieszeni, doda ci śmiałości i odwagi. 

Przygotować olej dziurawcowy, który leczy oparzenia, rany, egzemy i doskonale wspomaga masaże.

Co można zrobić z suszonym dziurawcem?

Suszony dziurawiec stosowany jest w magii, głównie do rytuałów oraz spalania. 

Można go nosić przy sobie. Działa ochronnie. 

Dziurawiec dobrze wpływa na prawdomówność. Takie działanie z pewnością się przyda. Szczególnie, kiedy chcemy dowiedzieć się „czy on znowu kłamie, czy może mówi prawdę?”.

Zasuszony dziurawiec można też spalać w kadzielnicach. Jeżeli jesteś w związku, to wzmocni uczucie pomiędzy wami, rozbudzi też namiętność. Jeżeli jesteś sama to ochroni cię przed wejściem w toksyczne relacje. 

Spalanie oraz okadzanie dziurawcem ma duże działanie ochronne. Oczyszcza oraz zabezpiecza otoczenie przez negatywnymi działaniami.

 

Przed spalaniem, czy okadzaniem dziurawcem (podobnie jak innymi ziołami), najlepiej wypowiedzieć intencję w jakiej będziemy spalać zioło.

Jeżeli pijecie wywary z dziurawca lub smarujecie nim ciało, to pamiętajcie, żeby nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Może to skutkować wystąpieniem brzydkich plam na skórze.

Piękna pogoda, na pewno wyjeżdżacie na łono natury, czy wybieracie się na spacery. Rozejrzyjcie się wokół, a na pewno znajdziecie dziurawce

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.