• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Jak zapamiętać sen

senZ pewnością spotykasz osoby, które twierdzą, że nie mają w ogóle snów. Oczywiście tak nie jest. Sny maja wszyscy. Jednak nie każdy je pamięta.

Łatwiej pamiętamy te sny, które śnimy nad ranem, tuż przed przebudzeniem. Jeżeli śpisz przy zapalonym świetle, to łatwiej zapamiętujesz sny, ponieważ nie są one tak głębokie. Jednak nie regenerują nas w takim samym stopniu jak sny w ciemnościach.


po co pamiętać sny?

Powodów może być kilka. Skoro śnimy, to dobrze byłoby zapamiętać o czym śnimy. Powtarzające się motywy, osoby, sytuacje w snach, dają nam sporo informacji o nas. I to informacji pochodzących z podświadomości. Sny są bardzo często źródłem natchnienia i stanowią inspirację dla artystów. Zawierają często sporo wskazówek, których interpretacja sprawia, że łatwiej nam zrozumieć wiele sytuacji z życia.

metody na zapamiętanie snów

Z pewnością znasz powiedzenie, że jeżeli chcesz zapamiętać sen, to nie patrz rano w okno. Samo okno nie jest jakimś magicznym przedmiotem, które sprawia, że nie pamiętamy snów. Może to być równie dobrze lampa, ściana czy krzesło. Wszystko co odwróci naszą uwagę i sprawi, że przeniesiemy swoją świadomość do rzeczywistości.

Nie ma techniki, która zadziała jak tabletka „na przypomnienie”. Są metody, które mogą wspomóc zapamiętywanie snów, jednak nie zawsze są one skuteczne. Dlatego dobrze stosować kilka sposobów jednocześnie. Co zrobić, żeby zapamiętać sen?

budź się powoli

Gwałtowne budzenie jest niewskazane. Najlepiej działa naturalne wybudzanie się. Oczywiście dla większości osób niewykonalne, ponieważ tak to już jest, że rzadko kto wstaje rankiem bez towarzystwa budzika. Po wyłączeniu budzika, warto nie otwierać oczu ani nie zmieniać pozycji ciała. Zadaj sobie w myślach pytanie: co mi się śniło? Kto mi się śnił? Może pojawić się jakiś obraz. Skup się na nich i stopniowo przypominaj sobie coraz więcej szczegółów. Jeżeli nie widzisz żadnych obrazów, może pamiętasz jakieś odczucia. Czy był to strach, radość, zadowolenie, ból? Postaraj się je zgłębić.

bo tego chcesz

Wieczorem przed pójściem spać, powiedz sobie z przekonaniem (minimum 3 razy), że chcesz pamiętać swoje sny. Chodzi o to, żeby twoje pragnienia dotarły do podświadomości.

zapisuj sny

Sposób, który wymaga trochę pracy. No dobrze, właściwie to wymaga sporo pracy. Rano nie masz przecież czasu, ani siły na pisanie, a nawet chęci nie masz. Spróbuj zapisać chociaż hasła, to co wydaje ci się istotne. Uwierz, że często po przebudzeniu pamiętamy sen. Wtedy nam się wydaje, że na pewno go zapamiętamy. Jednak gdy tylko wstaniemy z łóżka, ze zdumieniem stwierdzamy, że nasz sen ulotnił się. Regularne prowadzenie dziennika snów, powoduje, że z upływem czasu, coraz lepiej pamiętamy swoje sny.

i dalej nic...

Czasami pomimo zastosowania tych technik i tak nic nie jesteśmy sobie w stanie przypomnieć. Nie jest to powód do zmartwienia. Warto odpuścić sobie i spokojnie przeczekać ten okres. W końcu techniki zapamiętywania snów zadziałają, a ty zaczniesz pamiętać sny. Z upływem czasu będziesz pamiętać sny coraz lepiej.
Sam fakt, że czytasz ten tekst, powinien podziałać na twoja podświadomość i spowodować łatwiejsze zapamiętywanie snów.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.