• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Jak wywołać sen proroczy

senJak wywołać proroczy sen?

Sen proroczy pokazuje nam przyszłe wydarzenia. Może być dosłowny albo symboliczny. Sny prorocze mogą nas informować zarówno o pozytywnych jak i negatywnych zdarzeniach. Jedne i drugie warto znać. Pierwszy typ sprawia, że zyskujemy optymizm i nadzieję, natomiast drugie ostrzegają nas przed zagrożeniami, których możemy uniknąć.

Spontaniczne sny prorocze zdarzają się rzadko. Są bardzo wyraźne, po przebudzeniu doskonale je pamiętamy, a odczucia przez nie wywołane są bardzo intensywne.

Sen proroczy może ujawnić zarówno małe epizodyczne zdarzenia z naszej przyszłości (na przykład jakieś nieznane nam miejsce, które odwiedzimy) jak i te znaczące (przyszły partner, dziecko, czy praca).

Czy możemy sami wywołać sen proroczy? Istnieje na to kilka sposobów. Jeżeli masz ochotę doświadczyć magicznych wymiarów snu, warto spróbować. Być może uda się wywołać sen proroczy.

Magia lustra i świec

Postawienie lusterka przy łóżku. Po lewej i prawej stronie postaw świece (błękitne, fioletowe albo białe), a przed lusterkiem postaw naczynie w połowie napełnione wodą. Przygotuj kartkę i długopis. Zapal świece i wpatruj się w swoje odbicie w lusterku. Cały czas rozmyślaj o temacie, na który chciałabyś uzyskać odpowiedź. Po około 10-15 minutach idziemy spać. Rano zapisujemy sen, a potem wielokrotnie czytamy to co zapisaliśmy. Im bardziej niezrozumiały sen, tym więcej razy należy przeczytać jego zapis oraz dać sobie czas na jego interpretację.

Magiczna herbatka

Potrzebujesz płatki róży, bylicę, miętę pieprzową, jaśmin i cynamon. Najlepiej przygotuj sobie trochę więcej herbaty, ponieważ warto ją pić kilka (kilkanaście) dni pod rząd. Wszystkie zioła wymieszaj razem i przesyp do pojemnika. Na pół godziny przed snem łyżeczkę herbaty zalej wrzątkiem. Poczekaj aż się zaparzy i wypij. Podczas picia herbaty warto zadawać pytanie na które chcemy dostać odpowiedź we śnie.

Inkubacja snu

Metoda stosowana przez wielu psychoterapeutów.
Przed snem zanotuj na kartce swoje pytanie (nie za długie, konkretne). Powinno być tak ujęte, żeby odpowiedź brzmiała „tak” albo „nie”. Kartkę należy schować pod poduszkę. Potem należy „zmotywować” swoją podświadomość, żeby „zainteresowała” się tym tematem. W tym celu sama sobie zadawaj pytania: co się stanie jeśli we śnie dostanę odpowiedź na swoje pytanie, jak się będę czuł znając odpowiedź na to pytanie, jak odpowiedź może mi pomóc. Podczas zasypiania należy nieustannie koncentrować się na swoim pytaniu.

Zioła,kamienie przywołujące prorocze sny

Niektóre zioła i kamienie mają moc przyciągania proroczych snów. Warto wymieszać takie zioła, wybrać intuicyjnie jeden kamień, włożyć je do woreczka, który można umieścić pod poduszką. Z kamieni nadają się: kamień księżycowy, ametyst, opal, perła. Natomiast zioła służące przywoływaniu proroczych snów to: liść laurowy, bylica. Warto przygotować sobie mieszankę następujących suszonych ziół: płatki róży, krwawnik pospolity, bylica, dąb (gałązka) jaśmin, biała koniczyna, ostrokrzew.

To emocje (a nie treść) jakie odczuwamy w trakcie śnienia i po tym jak się obudzimy, są kluczem do zrozumienia snu. Dlatego zapisując rano swój sen, nie unikaj słów wyrażających twoje uczucia. Nie obawiaj się, że nie zapamiętasz snów proroczych. Są one tak intensywne, że nie da się ich zapomnieć.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.