• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Dlaczego mamy koszmary senne

KoszmaryDlaczego mamy koszmary senne?

Przerażające sny, które budzą nas w środku nocy. Koszmary nocne, które trudno zapomnieć. Uciekamy w nich przed zagrożeniem, spadamy w przepaść, umieramy.
Koszmar nigdy nie informuje nas o tym, co już wiemy, lecz zawsze o tym, czego nie wiemy, czy wiedzieć nie chcemy (chociaż lepiej dla nas, żebyśmy wiedzieli). Koszmary to przeraźliwe wołania duszy, która w ten sposób domaga się wysłuchania. Jest przerażona, nie wie jak do nas dotrzeć. Kiedy ją wysłuchamy, a przede wszystkim zrozumiemy, co chce nam przekazać, koszmary najczęściej znikają.
Nie wszystkie koszmary możemy wrzucić do „jednego worka”. Jak je odróżnić? Dlaczego śnimy koszmary? Jaką informację nam przekazują?

Koszmary jako sny oczyszczające

Koszmary oznaczają, że nasza podświadomość sygnalizuje nam pewne informacje. Wynikają one najczęściej z traumatycznych przeżyć, których doświadczamy w życiu. Mogą dotyczyć one relacji międzyludzkich, pracy czy innych zdarzeń. Na poziomie świadomym nie możemy sobie z nimi poradzić, dlatego głęboko je spychamy. Tego typu koszmary mają moc oczyszczającą i prowadzą do uporządkowania naszych myśli oraz wyrzucenia z ciała negatywnych emocji.

Co zatem zrobić, żeby ustały? Należy rozładować te emocje zanim położysz się spać. Zastosować sposoby relaksujące ciało, a przede wszystkim takie, które wyciszą nasze myśli. Wszelkiego rodzaju medytacje, wizualizacje, ćwiczenia fizyczne, kąpiele, masaże, które uspokoją rozbiegane myśli oraz złagodzą stres.

Koszmary jako efekt traumy z przeszłości

Sygnalizują często, że w przeszłości (często w dzieciństwie) doświadczyliśmy jakiejś traumy, którą wyparliśmy ze świadomości. Na co dzień o niej nie pamiętamy, jednak zepchnięta do podświadomości, ujawnia się, kiedy zapadamy w sen.

Koszmary jako kontakty astralne

Najwięcej koszmarów śnią alkoholicy, narkomani i osoby opętane. Podczas snów pokazuje im się często świat astralny, w przerażającej odsłonie, nierzadko z demonami, larwami astralnymi czy wydarzeniami przepełnionymi agresją. Negatywne byty z łatwością wyczuwają osoby osłabione energetycznie. Takie osłabienie może być spowodowane zarówno przez duży stres, choroby fizyczne, a często przez alkohol i narkotyki. Negatywne byty przyczepiają się niczym pijawki, żeby pobierać energię i żywić się strachem czy przeróżnymi lękami. Robią to najczęściej podczas snów, które odbieramy jako koszmary senne.
W przypadku takich koszmarów, powinniśmy potraktować je jako próby ataku i chronić się przed nimi. Można odmawiać modlitwy, palić białe świece, białą szałwię, prosić o ochronę anioły. W czasie snu, jeżeli przebudzimy się, dobrze wezwać na pomoc Jezusa albo Archanioła Michała oraz otoczyć się białym światłem.

Koszmary jako sny prorocze

Wśród nocnych koszmarów istnieją również sny prorocze. Ich celem jest ostrzeżenie nas przed niebezpieczeństwem, które pojawi się w przyszłości. Jeżeli odpowiednio zinterpretujemy taki sen i podejmiemy działania, to oddalimy od siebie to niebezpieczeństwo.
Lepiej nie bagatelizować takich snów. Są one sygnałem, że posiadamy łączność z naszym opiekunem duchowym, który nawiązuje w ten sposób z nami kontakt. Sny prorocze czasami pokazują dokładnie co się wydarzy, ale częściej są symboliczne.

Magdalena rozstała się z mężem. Od miesiąca zaczęła mieć powtarzające się koszmary senne. Zmieniała się sceneria, od zamku, domu, poprzez las, ale w śnie zawsze uciekała przed byłym mężem, który gonił ją z nożem albo siekierą. Po zanalizowaniu snów, doszliśmy do wniosku, że jest to sen ostrzegawczy, który jasno mówi: nie jesteś bezpieczna. Magdalena wymieniła w domu wszystkie zamki. Po tej zmianie, koszmary natychmiast ustąpiły. Trop był dobry. Jednak gdyby koszmary dalej występowały, należałoby szukać innego rozwiązania.

Sny prorocze z kategorii koszmary, ostrzegają nas zazwyczaj przed grożącym niebezpieczeństwem. Może chodzić tutaj o zagrożenie życia, ale równie dobrze zdrowia, czy mniejsze wypadki. Takie sny warto zanalizować. Jeżeli nie umiesz sama tego zrobić, poradź się kogoś kto zajmuje się interpretacją snów. Warto jednak, żebyś te sny zapisywała, najlepiej zaraz po przebudzeniu.

Nie niszcz żadnych snów, nawet koszmarów

Tabletki nasenne stłumią twoje lęki, sprawią, że koszmary chwilowo znikną. Twoja dusza jednak nie zostanie wysłuchana, bo w ogóle nie będzie mogła się do ciebie przebić. Można to porównać do sytuacji, kiedy ktoś mówi do ciebie złe rzeczy. Zamiast wysłuchać co mówi i zareagować, ty zatykasz sobie uszy, żeby nie słyszeć. To nie rozwiązuje tej sytuacji, nie sprawia, że ona znika.

Nie ma żadnych uniwersalnych senników, w których w prosty sposób znajdziesz objaśnienie swojego snu. Każdy sen jest indywidualną projekcją, a symbole, które się w nim pojawiają najczęściej mogą być zrozumiane tylko przez osobę śniącą dany sen.
Powtarzający się koszmar senny z którym nie umiemy sobie poradzić, to często wskazówka dla nas, żeby rozpocząć psychoterapię.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.