• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Jak nauczyć się astrologii

horoskopChcesz nauczyć się astrologii, ale nie wiesz od czego zacząć? Astrologia przyciąga w równym stopniu mężczyzn jak i kobiety. Praktycznie każdy może się nauczyć astrologii. Najważniejsze są chęci oraz wytrwałość. Jak zacząć naukę astrologii?

podstawy

Podstawowe pojęcia i symbole graficzne musisz znać. Gdy wykreślisz kosmogram- będą na nim same symbole planet, znaków zodiaku. Są one wprawdzie objaśnione poniżej, jednak jeżeli chcesz się nauczyć interpretować kosmogram, to warto umieć go samodzielnie odczytywać patrząc tylko na sam obraz.
Symbole planet i znaków zodiaku powinny być oczywiste jak abecadło i tabliczka mnożenia.

program astrologiczny do wykreślania kosmogramu

Na początek nie kupuj profesjonalnego programu, jest on drogi. Jest wiele darmowych programów, które można pobrać w internecie. Ich funkcje w zupełności wystarczą dla adepta astrologii.

co czytać

W internecie znajdziesz dużo tekstów poświęconych astrologii. Niektóre artykuły mogą wprawdzie wyjaśnić ci jakiś problem, jednak teksty są zazwyczaj nieuporządkowane i trudno opierać na nich systematyczną naukę astrologii.
Najlepszy jest kurs, jednak można astrologii nauczyć się samodzielnie korzystając z książek.
Znajdziesz ich bardzo dużo. Tych bardziej naukowych albo literackich. Ogólnych i bardzo szczegółowych zgłębiających tylko jeden aspekt.

Jeżeli masz wyobraźnię oraz ważne są dla ciebie odczucia, to zacznij od tych bardziej „obrazowych” książek o astrologii, dzięki którym można poczuć energię poszczególnych planet czy znaków zodiaku. Doskonałe są książki Leszka Weresa „Homo Zodiacus”, „Mandala życia”. One dadzą ci ogólny obraz podstawowych pojęć, wprowadzą w energię astrologii, poczujesz wrażliwość ryb czy wnikliwość skorpionów.

Kiedy rozeznasz się w świecie planet i znaków zodiaku- możesz zacząć czytać książki z tematyki astrologi urodzeniowej. Aleksandra von Pronaya ("Zarys astrologii urodzeniowej" , "Interpretacja horoskopu"), Krystyny Konaszewskiej-Rymarkiewicz ("Vademecum Astrologii", "Astrologia. Interpretacja horoskopu – podstawy"). Najlepiej skupić się na jednym, góra trzech autorach, których styl pisania oraz sposób tłumaczenia, nam odpowiada. Równocześnie z czytaniem książek studiuj praktycznie swój horoskop i horoskopy znajomych. Na samym końcu, kiedy już będziesz samodzielnie interpretować horoskop urodzeniowy, możesz pogłębiać swoją wiedzę o książki o astrologii porównawczej, elekcyjnej, oraz innej.
Nie czytaj jednocześnie różnych książek w dużej ilości. Skutkiem może być chaos w głowie i totalne pogubienie.

ćwiczenia

Teraz możesz zacząć naukę. Najlepiej od zgłębiania własnego kosmogramu. Potem zabierz się za horoskopy rodziny i znajomych. Potrzebna ci będzie dokładna data, godzina (z minutami) i miejsce urodzenia. Najlepiej gdy poćwiczysz na horoskopach osób, które dobrze znasz.
Dopiero później zacznij analizę kosmogramu mężczyzny, którego poznałaś dwa dni temu, ale już chcesz wiedzieć czy do siebie pasujecie.

Daj sobie czas. Wydrukuj sobie kosmogramy i uważnie ćwicz odczytywanie aspektów i znaczenia planet, domów oraz osi horoskopu.
Im więcej ćwiczeń- tym szybciej się nauczysz. W nauce astrologii duże znaczenie ma praktyka i wytrwałość.

Astrologia wydaje się dość prosta. Zwłaszcza osobom, które się nią nigdy nie zajmowały i które uważają, że wystarczy sprawdzić swój znak zodiaku, a określenie „jestem skorpionem”- to cała astrologia. Astrologia wydaje się prosta, dopóki nie zaczniesz jej zgłębiać. Ilość wiadomości i szczegółów jest naprawdę ogromna. Wtedy sporo osób rezygnuje. Twierdzą, że to za skomplikowane, że nie dadzą rady. Jednak niektórych astrologia niesamowicie wciąga. Zgłębianie kosmogramu potrafi być bardzo ciekawe a astrologia może stać się prawdziwą pasją.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.