• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Zdolności parapsychiczne. Jak z nimi żyć?

Posiadasz zdolności parapsychiczne (zwanie też psi) ? Na pewno wiesz, że dla jednych brzmi to interesująco, dla innych śmiesznie, a jeszcze niektórych…przerażająco. Są ludzie, którzy wiedzą czym jest parapsychologia, istnieją też i tacy, którzy słyszą to słowo po raz pierwszy w życiu. Jeżeli sama (sam) masz takie zdolności, to pewnie wiesz, że życie z nimi wcale nie jest takie łatwe jak innym się zdaje.

Wcale nie tak „fajnie” czuć emocje innych ludzi, patrząc na nich widzieć ich problemy. Znajoma podekscytowana opowiada, że poznała fantastycznego faceta z którym na pewno ułoży sobie życie, a ty po chwili już wiesz, że ona nie powinna się z nim spotykać, bo ją skrzywdzi. Rozmawiasz z mężczyzną, którego dopiero poznałaś, który opowiada jaki jest szczęśliwy i jakie ma super życie, a po kilku minutach wiesz, że on oszukuje (być może sam siebie), bo widzisz jego aurę i dostałaś obraz krwawiącego serca, które w dodatku zaczynasz współodczuwać.

Być może widzisz osoby zmarłe, które przychodzą najczęściej w nocy. Wyjeżdżasz na szkolenie firmowe, ale dusze nie przejmują się, że nocujesz w pokoju z obcymi osobami. I tak przychodzą. Ty je widzisz i słyszysz, a inni nie.

Osoby obdarzone zdolności parapsychicznymi w większości nie mają wpływu na to, że widzą, czują i słyszą więcej niż inni. Więcej wcale nie oznacza lepiej, łatwiej, czy szczęśliwiej. Jest po prostu inaczej. Jak to wygląda i jak się z „tym” żyje?

Rodzaje zdolności parapsychicznych

Zdolności parapsychiczne to różnego rodzaju zjawiska, których nie można wyjaśnić naukowo. Zaliczamy do nich:

 • telepatię- zdolność do przesyłania i odbierania myśli i emocji
 • empatię – zdolność do wyczuwania i przejmowania! myśli, a zwłaszcza uczuć innych ludzi
 • jasnowidzenie- odbieranie w formie wizji informacji o osobach i przedmiotach uznanych za zaginione (czy żyją, czy nie, gdzie przebywają, jak się czują)
 • prekognicję- zdolność do przewidywania przyszłości
 • jasnosłyszenie- zdolności do słyszenia myśli ludzi oraz istot z innych wymiarów
 • uzdrawianie- leczenie innych
 • retrokognicję – zdolności poznawania zdarzeń z przeszłości

Skąd się biorą zdolności parapsychiczne?

Niektórzy posiadają te zdolności "od dziecka", inni dostają różne „dary” w wyniku pewnych doświadczeń życiowych, albo będące efektem ich pracy nad rozwojem duchowym. W wyniku śmierci klinicznej, do której często dochodzi podczas operacji albo tragicznych wypadków (samochodowe, topienie się, duszenie itp.) osoby, które otarły się o śmierć wracają z „drugiej strony”. I ich życie się zmienia, bo nic już nie jest takie samo jak było. Nie możesz nie wierzyć w to czego doświadczyłeś. Nie możesz wyprzeć tego co widzisz, a po śmierci klinicznej widzisz więcej.

Zdolności parapsychiczne można również pogłębić albo obudzić w wyniku pracy nad sobą. Najczęściej jest to medytacja, albo kursy typu reiki, bioenergoterapia na których zaczynasz odczuwać energie. Na początku słabiej, potem coraz silniej. Powoduje to, że w codziennym życiu spotykasz osoby i już przy pierwszym kontakcie (bez rozmowy) czujesz ich wibracje. Wiesz czy jest szczęśliwa, czy czuje ból. Niektóre osoby widzą i czują stan zdrowia innych osób (potrafią określić na co choruje).

Jak to jest mieć zdolności parapsychiczne?

Dla ciebie to już normalne, jednak dla większości ludzi będziesz „inna”, w najlepszym wypadku dziwna. Dla wielu będziesz też potencjalnym pacjentem psychiatryka.

Osoby mediumiczne widzą i słyszą często zmarłych, nie tylko bliskich, ale również inne dusze, które wiedzą że je widzisz więc przychodzą po pomoc.

Jeśli osoba ma wystarczająco wysokie wibracje widzi również energie spoza świata astralnego, zwane aniołami. Osoby posiadające zdolności parapsychiczne widzą zazwyczaj aury innych ludzi, czyli pola energetyczne, które ich otaczają.

Masz bardzo silne przeczucia, które się sprawdzają. Doświadczasz różnych stanów w których widzisz energie z innych wymiarów, słyszysz różne głosy, dostajesz wizje z przeszłych żyć, opuszczasz swoje ciało i jako dusza podróżujesz po innych wymiarach (w tym światach równoległych), często masz prorocze sny.

Jak reagują ludzie?

 • Około 40 % osób w ogóle nie wie co to jest parapsychologia, czy ezoteryka. Tak jakbyś mówiła o czymś o czym słyszą pierwszy raz w życiu. Niektórzy w ogóle nie znają tego słowa, inni coś kojarzą np. z Freudem. Generalnie nie mają zielonego pojęcia o czym mówisz. Pierwszy raz słyszą słowa: prekognicja, telepatia, astrologia, bioenergoterapia, numerologia, radiestezja, czy tarot.
 • Około 50 % zna pojęcie parapsychologia, które kojarzy z magią.

Połowa ma stosunek negatywny, parapsychologia to dla nich „czarna magia”, a ty jesteś dla nich złą czarownicą, która powinna się opamiętać. W tej grupie są osoby wrogo nastawione. Niemałą rolę odegrał tutaj kościół i księża, którzy cały czas twierdzą, że karty tarota są dziełem szatana, a niektórzy nawet głoszą, że joga to czyste zło.

Sporo osób nie jest religijnych, ale twierdzi, że oszalałaś, bo to jakieś „czary i bzdury” w które oczywiście nie wierzą, bo

 • nie są przecież dziećmi,
 • nie można "tego" udowodnić naukowo
 • naoglądali się programów ezo w których różni wróżbici robią i mówią różne rzeczy tylko po to, żeby zrobić „show”
 • chyba masz coś z głową, żeby wierzyć (czy zajmować się czymś) czego nie widać (czytaj czego oni nie widzą i nie czują)

Połowa osób, które wiedzą czym jest parapsychologia jest pozytywnie nastawionych. Coś kojarzą, zazwyczaj wiedzą że tarot to karty do wróżenia, a astrologia to coś więcej niż słońce w znaku zodiaku. Nie wiedzą za dokładnie o co w tym chodzi, ale są ciekawi i otwarci. To osoby, które mają jakieś życiowe doświadczenia z pogranicza parapsychologii. Doświadczyły czegoś, czego nie da się naukowo wyjaśnić, co nie powinno mieć miejsca, a jednak się wydarzyło i nie mogą temu zaprzeczyć. Przeważnie mieli kontakt z bliskimi osobami, które zmarły. Czasami widziały osoby zmarłe, albo doświadczyły różnych zjawisk paranormalnych.
Te osoby najczęściej się boją. Nie mogą wytłumaczyć (bo nie potrafią), ale wierzą (bo doświadczyły). Tutaj przeważnie spotkasz osoby ciekawe, które zadają ci setki pytań (najczęściej dotyczą one ich samych) albo osoby przerażone, które twierdzą, że „lepiej się do tego nie mieszać, bo to niebezpieczne” i takie, które wycofują się i urywają z tobą kontakt z obawy, że odkryjesz ich najskrytsze tajemnice.

 • Około 8 % osób, które wie co to parapsychologia, ma pojęcie o energiach, reinkarnacji, tarocie, astrologii, bioenergoterapii, radiestezji, numerologii. Możesz z nimi w miarę swobodnie porozmawiać bez większych obaw, że uznają cię za dziwaczkę, czy osobę chorą psychicznie.
 • I jakieś 2% które nie dziwi się gdy słyszy wyżej wymienione słowa. To osoby z którymi możesz swobodnie porozmawiać i wymienić doświadczenia.

Czy przyznawać się do tego, że posiadamy jakieś zdolności, czy lepiej zachować to dla siebie?

Tutaj zdania są podzielone. Wszystko zależy od ciebie, wyczucia sytuacji, od ludzi z którymi przebywasz. Czasami lepiej to co widzisz i czujesz zachować dla siebie niż narażać się na to, że inni cię wyśmieją, będą się bali, czy poradzą wizytę w szpitalu psychiatrycznym. To czy pokazujesz to w co wierzysz i co jest dla ciebie ważne, zależy przede wszystkim od twojej osobowości. Osoby ekstrawertyczne będą mówić i okazywać swoje zainteresowania, bo będą po prostu mówić o sobie. Osoby introwertyczne nie pokażą siebie (chyba że trafią na osoby o tych samych zainteresowaniach).

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.