• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Kamienie dla ciała i duszy

kamienieWiększości osób trudno uwierzyć, że kamienie mogą działać na nas w określony sposób. Leczyć, wzmacniać pewne cechy psychiczne, przyciągać określone zdarzenia, czy chronić nas i zapewniać bezpieczeństwo. Widzimy w nich głównie ozdoby, chętnie zakładamy biżuterię z kamieniami. Mistycy jednak twierdzą, że kamienie mają dusze. Każdy z kamieni emanuje swoistą energią, która ma na nas wpływ, przenika do naszego pola energetycznego.

Uzdrawiająca moc kamieni

W Polsce coraz głośniej mówi się o uzdrawiającej sile kamieni. Powstają gabinety litoterapii, dostępnych jest wiele książek na ten temat. 

Nie ma sensu na siłę nikogo przekonywać, że warto bliżej zainteresować się i zaprzyjaźnić z kamieniami. Jeżeli jednak czytasz ten tekst, to zapewne interesuje Cię:

 • jak możesz leczyć się kamieniami 
 • jak wzmocnić pewne cechy charakteru np. pewność siebie
 • jak się chronić przed niekorzystną energią
 • jak przyciągnąć pozytywne zdarzenia, osoby, pieniądze, czy miłość do swojego życia

Czy kamienie mogą w tym pomóc? Mogą. Jednak istotne jest jaki kamień wybierzemy, jak go oczyścimy i jak będziemy z nim pracować. Nie wystarczy kupić sobie kamienia w sklepie, schować go do kieszeni i czekać na cud.

Jak wybrać odpowiedni kamień?

Jeśli czujesz energię, to doskonale wiesz, który kamień będzie dla ciebie tym najwłaściwszym. Bierzesz kamień do ręki, albo trzymasz rękę nad kamieniem i odczuwasz jego energię. Jeśli poczujesz ciepło, albo mrowienie w dłoni, to z pewnością jest to „twój kamień”. Jeżeli w sklepie widzisz dużo kamieni, to i tak twój wzrok przyciągnie jeden albo kilka kamieni. Są to minerały z którymi nawiążesz najlepszy kontakt, które w tym momencie są ci potrzebne. Podświadomie wybierzesz najwłaściwszy dla siebie minerał.

Bardzo dobrze jeśli ktoś podaruje nam kamień „od serca”. Jednak równie dobrze możemy go sobie sami kupić np. w sklepie, czy na giełdzie minerałów.

Nie warto kupować kamieni „używanych”, dotyczy to szczególnie biżuterii. Pierścionków, czy wisiorków z kamieniami, które nosiła inna osoba. Taka biżuteria wchłonęła już energię swojego właściciela, będzie działać również na ciebie. Takie przedmioty należy dokładnie oczyścić, podobnie jak nowe kamienie.

Jak oczyścić kamienie?

Najmocniej działa zanurzenie ich w wodzie z solą, albo morskiej na 24 h. Możemy je również potrzymać pod bieżąca wodą. Potem kamienie powinny naturalnie wyschnąć, najlepiej wystawić je na działanie promieni słonecznych. Kamienie można też okadzać w kadzidłach np. białej szałwii.

Nie pozwalaj żeby twoich kamieni dotykały inne osoby. Noś je przy sobie, medytuj z nimi, albo trzymaj blisko siebie.

Kamienie które leczą

Większość kamieni poprawia pamięć oraz koncentrację. Doskonale nadają się do medytacji, ale również do nauki. Leczą zarówno dolegliwości fizyczne np. wszelkie bóle, jak i psychiczne. Najpopularniejszy jest kryształ górski, który uzdrawia, oczyszcza i energetyzuje. Pomaga zwłaszcza na wszelkie bóle w okolicach głowy. Oczyszczony kryształ wystarczy położyć na ciele i spokojnie poleżeć. Właściwości wyciszające, uspokajające ma również ametyst, turkus.

Kamienie które chronią

Każdy z nas może mieć jeden kamień, który pełni rolę amuletu, czyli chroni nas przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. W jaki sposób może nas chronić? Jeśli planujemy wyjście w miejsce gdzie będzie dużo ludzi to jesteśmy narażeni na działanie energii różnych osób. Szczególnie tej negatywnej, złości, bólu, czy agresji. Jeśli ktoś skieruje taką energię w naszą stronę, to jeśli jesteśmy osłabieni, to możemy ją przyjąć. W takiej sytuacji nasz kamień tworzy ochronne pole, które sprawi, że negatywna energia odbije się, albo kamień może wchłonąć tę energię. Wówczas wystarczy go oczyścić w domu z energii którą przyjął. 

Funkcje ochronne doskonale pełni naturalny cytryn, czarny turmalin, onyks, obsydian.

Magdalena pojechała z rodziną na wakacje. Po obiedzie mąż z dziećmi poszli na basen, a Magdalena została sama w pokoju i postanowiła pomedytować. Położyła na czole swój kamień (swój amulet). Podczas medytacji nagle zobaczyła na ścianie dwa skradające się cienie. Po chwili zaniepokojona wstała i powoli podeszła do drzwi. W tym momencie drzwi się otworzyły a do pokoju wszedł zdenerwowany mąż. Okazało się, że po hotelu krążą złodzieje, którzy włamali się do kilku apartamentów. Usłyszał o tym przy basenie i postanowił wrócić do pokoju. Już z daleka zobaczył, że przed drzwiami pokoju stoi dwóch obcych mężczyzn, którzy nasłuchują co dzieje się w środku. Gdy go zobaczyli, zaczęli szybko uciekać. Okazało się, że złodzieje sprawdzali kto wychodzi z pokojów, a gdy w środku było cicho, włamywali się do środka. Ponieważ w pokoju Magdaleny było cicho (medytowała) najprawdopodobniej weszliby do środka. Kamień zdecydowanie ostrzegł Magdalenę przed niemiłym wydarzeniem.

Kamienie wzmacniające i uwalniające zdolności parapsychiczne

Niektóre kamienie wzmacniają zdolności parapsychiczne. I tutaj lepiej uważać jeśli nie jesteśmy na to przygotowani, a kieruje nami zwykła ciekawość i chęć doświadczania. Niektóre kamienie potrafią naprawdę silnie zadziałać, sprawić, że nawiążemy kontakt z innym wymiarem. Niekoniecznie z istotami o najwyższych wibracjach (chociaż i tak może się zdążyć). Najczęściej zaczynami widzieć cienie (są to dusze zmarłych), albo słyszeć szepty, czy głosy. Jeśli zaczynamy się bać, najlepiej przestać używać kamienia, który otworzył nam nasz „szósty zmysł”. Zdolności parapsychiczne pogłębiają takie kamienie jak: kwarc z rutylem, ametyst, herkimer. apofyllit.

Kamienie „na miłość”

Bardzo często mamy problem z czakrą serca. „Zimne serce” zdarza się bardzo często. Wszelkie blokady na sercu, wywołane są najczęściej bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, które sprawiają, że jesteśmy zablokowani na odczuwanie miłości, na czułość. Zranione serce bardzo dobrze leczy kwarc różowy. Pomaga on również w sytuacji w której nie możemy porozumieć się z partnerem. Wówczas dobrze kupić dwa minerały. Jeden dla siebie, drugi dla partnera i położyć je w sypialni na nocnych stolikach.

Swój kamień (kamienie) najlepiej nosić przy sobie, jak najczęściej dotykać, trzymać w dłoniach. Im częściej nawiązujemy kontakt ze swoim kamieniem, tym więź jest głębsza. Pamiętajcie również, że żaden kamień nie zastąpi wizyty u lekarza specjalisty. Warto kamienie nosić przy sobie, wspomagać się ich mocą, bo na pewno źle to na nas nie wpłynie, a może pomóc.

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.