• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Jak muzyka wpływa na czakry

muzykaKażdy lubi muzykę. Gdy zapytać dlaczego, większość osób odpowiada, że słuchanie muzyki jest przyjemne, to forma rozrywki. Jednak muzyka ma też właściwości terapeutyczne, stymuluje i pobudza pracę czakr. Każdy dźwięk wywołuje w nas reakcje i wibracje, które mają na nas spory wpływ. Rodzaj instrumentu muzycznego działa na określony czakram.

U każdego z nas powinny harmonijnie „pracować” wszystkie czakry. Jednak tak nie jest. Często zdarza się, że jedna z czakr jest dominująca, inne słabsze. Można powiedzieć, że u każdego człowieka czakry działają na innych wibracjach. I tak osoba, u której rozwinięte są górne czakry, będzie chętniej wybierała muzykę, która z nimi rezonuje, czyli będą to np. wysokie dźwięki skrzypiec, muzyka klasyczna. Natomiast osoba, która funkcjonuje głównie na czakrze podstawy i seksualnej- zwykle lubi muzykę rytmiczną i dźwięki bębnów.

Dobrze nie ograniczać się do jednego rodzaju muzyki. Kochasz skrzypce, a od bębnów cię odrzuca? Może to oznaczać, że pierwsze czakry są przyblokowane. Czasami warto przyjrzeć się, dlaczego tak się dzieje. Warto próbować słuchać, grać i śpiewać (w końcu śpiewać każdy może, przynajmniej w czterech ścianach). Prawdopodobne, że pozwoli nam to na zrównoważenie pracy czakr, co przełoży się na jakość życia. Nie będziemy „latać z głową w chmurach”, albo myśleć wyłącznie o seksie, karierze i pieniądzach.

Czakry są to centra energetyczne w ciele człowieka. Istnieje siedem głównych czakr rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa. Każda z czakr związana jest z określoną sferą życia człowieka i dostarcza energii potrzebnej do jej prawidłowego funkcjonowania. W obrębie każdej czakry mogą wystąpić blokady w przepływie energii, czego efektem są różne zaburzenia w ciele i duszy człowieka.

 • Czakra podstawy (korzenia). Muzyka rytmiczna i monotonna. Słowa nie są istotne. Czakrę tę pobudzi muzyka etniczna z bębnami (afrykańska), jak również muzyka techno.
 • Czakra seksualna (sakralna). Rytmiczna, ale „cieplejsza” niż w przypadku czakry podstawy. Utwory nawiązujące do podstawowych emocji, które przeżywamy. Czakrę tę pobudza muzyka arabska związana z tańcem brzucha, również niektóre utwory pop.
 • Czakra splotu słonecznego. Tutaj również w muzyce ważny jest rytm oraz słowa. Pobudza ją muzyka marszowa oraz utwory klasyczne (romantyczne) oraz muzyka rockowa.
 • Czakra serca. Muzyka, która wzrusza, zachwyca, wzbudza pozytywne uczucia. Zwykle są to wszystkie ballady miłosne, ale jeżeli wzrusza cię  heavy metal- to taka forma muzyki również podziała na serce. Istotne są słowa, które potrafią silnie pobudzać uczucia.

Monika miała problemy z zasypianiem. Wtedy usłyszała piosenkę i poczuła spokój i szczęście. Od razu zasnęła. Zawsze jak ją słyszy- zasypia. Nie ma pojęcia co się wtedy dzieje. Czuje się tak bezpiecznie i dobrze, że odpływa.

W tym przypadku konkretna piosenka podziałała mocno na czakrę serca przynosząc energię, która można określić jako „ukojenie”.

 • Czakra gardła. Muzyka która relaksuje. Muzyka chóralna, opera, tam gdzie wyróżnia się wokal (również samodzielny śpiew). Wymaga od odbiorcy sporej koncentracji.
 • Czakra trzeciego oka. Muzyka operująca obrazami, plastyczna. Najczęściej bez słów. To utwory muzyczne będące podkładami do jakiejś historii, a więc muzyka filmowa, również relaksacyjna. 
 • Czakra korony. Muzyka spokojna, która wycisza. Pozwalająca na dotarcie do wnętrza siebie, pogłębiająca wrażliwość. Różne formy muzyki relaksacyjnej, często muzyka klasyczna, jak również sama cisza.

Czakry należy harmonizować zaczynając od dolnej czakry. Najczęstszym błędem osób, które chcą rozwinąć czy wywołać u siebie zdolności parapsychiczne, jest pomijanie dolnych czakr i zbyt szybkie otwieranie górnych czakr. Nie mając oparcia w dolnych czakrach, nie mamy połączenia z ziemią, czyli nie mamy podstawy na której można stabilnie stać. Łatwo można wówczas „odlecieć”, czy „wywalić się”.

Istnieje wiele sposobów na harmonizowanie czakr. Muzyka należy do tych łagodniejszych i najprzyjemniejszych. W końcu i tak każdy z nas słucha muzyki. Dobrze mieć świadomość, że muzyka pomaga, a nawet leczy.

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.