• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy znasz swój ascendent

horoskopCzy znasz swój ascendent?

Każdy zna swój znak zodiaku i zazwyczaj na tym poprzestaje. Jednak sam znak zodiaku, to tak naprawdę, tylko wycinek indywidualnego kosmogramu. Określa w jakim znaku zodiaku masz Słońce. A planet jest w horoskopie dużo więcej, równie ważne są Księżyc, Wenus, czy Mars. Profesjonalny horoskop uwzględnia zatem dużo więcej aspektów, przede wszystkim ascendent.

Co to jest ascendent

Ascendent to znak zodiaku, który wschodzi na niebie w chwili naszych narodzin. Jeżeli ktoś urodził się o wschodzie Słońca to jego ascendent będzie się pokrywał ze znakiem zodiaku.

Ascendent jest równie ważny jak znak zodiaku. Określa nasze „ja”, pokazuje w jaki sposób odbiera nas otoczenie. Jest więc tym, co najbardziej widoczne, pokazuje sposób w jaki zachowujemy się wobec innych, w szczególności podczas zawierania znajomości, przy pierwszych kontaktach. Nazywany również maską, którą zakładamy na potrzeby nie okazywania od razu swojego wnętrza, a nawet w późniejszym czasie, kiedy nie chcemy koniecznie pokazywać swojego wewnętrznego, prawdziwego „ja”.

Chcesz sprawdzić położenie ascendentu w swoim kosmogramie? Najlepiej użyj do tego programu astrologicznego.

Przeczytaj co oznacza położenie ascendentu w poszczególnych znakach zodiaku. Sprawdź jak postrzegają cię inni ludzie.

Ascendent w Baranie

Daje energię do działania i spontaniczność. Najpierw mówi- potem myśli. Niecierpliwość sprawia, że podejmowane działania są szybkie i impulsywne. Waleczne nastawienie sprawia, że ludzie mogą obawiać się wchodzić jej w drogę. Zwłaszcza, że lubi być na pierwszym planie, a nie gdzieś z tyłu. Ascendent w Baranie obdarza dużą ruchliwością, która dobrze jest „wyładować' w sportach.

Ascendent w Byku

Daje spokój i pewną powolność w ruchach. Zanim coś powie- zastanowi się. Jest osobą praktyczną. Dba o wygląd zewnętrzny. Ważne są dla niej przyjemności zmysłowe, jedzenie, ubrania, komfort, dobry odpoczynek. Osoby obdarzone sporą zmysłowością. Nie przepadają za kłótniami. Jeżeli nie są przyparte do ściany- to z reguły nie walczą.

Ascendent w Bliźniętach

Daje wiele zainteresowań, trudności w skupieniu myśli na jednej rzeczy. Spora ciekawość i niemal głód doświadczania. Ma mnóstwo pomysłów i planów do zrealizowania, lecz wytrwałość nie jest jej mocną stroną. Otoczenie dostrzega ruchliwość i sporą ekspresję, postrzega jako osobę towarzyską, „młodą duchem”, bystrą i zdolną do szalonych rzeczy.

Ascendent Raku

Przynosi ogólną nieśmiałość, skrytość i wycofywanie się. Otoczenie odbiera ją jako osobę wrażliwą, którą łatwo zranić. Niechętnie okazuje co czuje, co widać w sposobie mówienia i poruszania się. Ludzie mogą uważać, że łatwo można ją podporządkować, ponieważ nie jest zdolna do walki.

Ascendent w Lwie

Ascendent w Lwie sprawia, że odbierana jest jako osoba, która nie ma kompleksów. Śmiała, pewna siebie i znająca swoją wartość. Potrafi bowiem, jak nikt inny, wyeksponować swoje zalety. Najlepiej się czuje, gdy oczy wszystkich patrzą właśnie na nią. Jest przy tym otwarta, rozmowna, szczera. Czasami może być nazywana „pozerem”, lubi się chwalić, popisywać, a skromność omija ją szerokim łukiem.

Ascendent w Pannie

Krytyczna zarówno w stosunku do siebie jak i dla innych. Mało spontaniczna, zazwyczaj wszystko analizuje i sporo myśli. Perfekcjonista, wszystko musi być zrobione idealnie. Twojej uwadze nie umknie żaden szczegół.

Ascendent w Wadze

Postrzegana jako osoba ujmująca, elegancka, z dużym wyczuciem smaku i piękna. Uprzejma i taktowna, rzadko kogoś urazi słowem. Zgodna, nie lubisz walczyć ani słowami ani czynami. Jednak często nie umie się konkretnie zdecydować i po prostu nie wie co wybrać, co zrobić.

Ascendent w Skorpionie

Odbierana jest jako osoba silna, zwłaszcza psychicznie. Obdarzona przenikliwym spojrzeniem, dostrzega nawet to czego nie słychać i nie widać. Postrzegana jako nieufna i emocjonalna (łatwo ją zdenerwować). Niezwykle skryte, bardzo trudno otwierają się i pokazują siebie.

Ascendent w Strzelcu

Postrzegane jako osoby wesołe, spontaniczne, ruchliwe. Szczerze mówią to co myślą. Aktywność przejawia się u nich w każdym aspekcie życia. Ludzie lubią przebywać w ich towarzystwie, ponieważ czują się akceptowani.

Ascendent w Koziorożcu

Otoczenie odbiera ją jako osobę poważną i opanowaną. Ciężko namówić ją na szaleństwa, jest ostrożna. Nie okazuje emocji, ani pochopnie nie wyjawia tego co czuje. Jednak zawsze można na nią liczyć, jeżeli coś obieca, to dotrzymuje danego słowa. Ludzie cenią ją za lojalność, chociaż może odpychać ich pewna oschłość.

Ascendent w Wodniku

Odbierana przez otoczenie jako osoba ekscentryczna, niezależna. Ma swój styl, indywidualne poglądy, ciężko innym przekonać ją do zmian w sposobie postrzegania świata. Ludzie lubią ją za odwagę i naturalny sposób zachowania, ponieważ zawsze jest „sobą”. Z łatwością nawiązuje kontakty, ale gdy ktoś jej nie odpowiada, szybko wycofuje się i odcina kontakt raz na zawsze.

Ascendent w Rybach

W oczach innych ludzi jest marzycielem, nieco oderwanym od ziemi. Osobą bardzo emocjonalną i wrażliwą. Uległą, zwłaszcza wobec osób dominujących. Ludzie wyczuwają, że można jej zaufać i uzyskać pomoc. Nie umie być obojętna na krzywdę innych, dużo wybacza.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.