• FaceBook
 • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Co powie o tobie kolor

Poznałam Monikę miesiąc temu. Od stóp do głowy ubrana na czarno. Do tego mocny makijaż, nienaturalnie jasny podkład i mocno związane włosy. Po kilku dniach sama powiedziała, że nie znosi innych kolorów, w szczególności różowego. Nie trzeba znać się na symbolice kolorów, żeby wiedzieć jaka „wewnętrznie” jest Monika.

Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego lubisz jedne kolory, a innych nie znosisz? Często preferujemy ubrania w konkretnych kolorach, a innych choćby nawet miały super fason- nie założymy. Mówimy wtedy: „źle się czuję w tym kolorze, to nie mój kolor”. Nie zgłębiamy dlaczego tak jest. Tymczasem warto się temu przyjrzeć. Dlaczego? Wyjaśnienie jest proste. I nie polega wcale na tym, że jakiś kolor „po prostu nam się podoba”, czy nie podoba. Każdy kolor coś znaczy i na nas działa. W symbolice ubioru każdy kolor wyraża nasze emocje.

Każdy kolor emanuje swoją energią, która oddziałuje w określony sposób. Jeśli nie lubisz jakiegoś koloru- to prawdopodobnie twoja energia nie harmonizuje z energetyką danego koloru. Osoba, która lubi wszystkie kolory będzie osobą zrównoważoną psychicznie. I odwrotnie. Jeśli bardzo nie lubisz jakiegoś koloru, mówisz: okropny, w życiu tego nie założę- oznacza to zaburzenia w jakiejś sferze psychicznej czy fizycznej w ciele. Może to również sygnalizować, że te zaburzenia wkrótce się pojawią w twoim życiu. 

Czy są lepsze i gorsze kolory?

Osoby, które widzą energię, wiedzą, że są kolory cudowne i te „gorsze”. Te pierwsze maja na nas dobry wpływ, te drugie nam szkodzą.

Tych unikaj!

Dlatego należy wystrzegać się wszelkich zabrudzonych kolorów, w szczególności nie kupować takich ubrań. Na pewno niekorzystnie działa khaki, czy inne brudne zielenie. 

Pogłębiają albo wywołują one przygnębienie oraz niektóre choroby. W szczególności należy unikać tych kolorów po przebytej chorobie, ponieważ utrudniają i opóźniają one proces dochodzenia do zdrowia.

Uważaj na brązowy! Ma wprawdzie kilka pozytywnych cech, między innymi daje nam poczucie stabilności. Jednak w symbolice ubioru sygnalizuje, że osoby preferujące brązy mają kompleksy. Jeśli zależy ci na zrobieniu wrażenia na otoczeniu, chcesz żeby odbierano cię jako osobę, która odniosła sukces w życiu- to nie zakładaj brązowych ubrań, ponieważ powodują one że wyglądasz „biednie”. 

Magda założyła na imprezę biznesową brązową sukienkę. Nie dosyć, że była pomijana przez otoczenie, to później ktoś jej powiedział, że wyglądała na chorą, smutną i przerażoną życiem.

Niekorzystne są również szarości i czernie (ulubiony kolor wielu osób). Nie bez powodu mroczną magię nazywamy „czarną”. Czerń jest elegancka, daje tajemniczości. W symbolice ubioru wskazuje, że osoba zamyka się szczelnie w swoim wewnętrznym świecie, może również oznaczać żałobę (niekoniecznie ktoś umarł, ale mógł odejść, mogła też coś stracić i nie może się z tym pogodzić).  Szary natomiast sprawia, że czujemy się wyobcowani w świecie, stoimy z boku. Jeśli chcecie wtopić się w tłum- to najlepszy jest szary. Ale kto z nas chce być postrzegany jako „szara myszka”?

Przegląd kolorów

Niebieski na spokój

Uspokaja. Dobry dla osób nerwowych, ale stosowany w nadmiarze i na dłuższą metę może nas osłabić. Poczujemy fizyczne i psychiczne zmęczenie. Osoby spokojne będą wyglądać i czuć się w otoczeniu niebieskiego jeszcze bardziej spokojne, mogą nie zdołać wykrzesać w sobie aktywności. Oczywiście jest to zazwyczaj ulubiony kolor osób, które cenią sobie spokój, harmonię, nie lubią hałasu, ani agresji. I ubierają się one chętnie w błękitne rzeczy. Powoduje to, że są odbierane przez otoczenie jako jeszcze bardziej spokojne, czy nawet mało przebojowe. 

Idealny dla osób, które się odchudzają. Jeśli jesteś na diecie to dobrze używać niebieskich naczyń oraz otaczać się tym kolorem.

Granatowy jest natomiast idealnym kolorem na wszelkie spotkania formalne: egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne, rozmowy o pracę. W granatowej bluzce będziesz sprawiać wrażenie osoby inteligentnej i odpowiedzialnej.

Czerwony na aktywność 

Czerwony przeważnie kochamy albo go unikamy. Kolor miłości, aktywności, sprawiający,że krew krąży silniej. 

Chcesz być postrzegana jako osoba pewna siebie? Zakładaj przez miesiąc (codziennie) tylko czerwone ubrania (na zmianę z pomarańczowymi i żółtymi). Będziesz zaskoczona, bo otoczenie będzie cię inaczej postrzegać, a tym samym ty poczujesz się pewniej. 

Uwaga na czerwony jeśli się odchudzasz, ponieważ pobudza apetyt. 

Czujesz że brakuje ci siły? Zastosuj czerwony i obserwuj jak budzi twoją energię życiową. 

Jeśli nie znosisz koloru czerwonego to zastanów się czy nie masz okresów apatii, w których czujesz zniechęcenie, brak sił do życia. Jeśli lubisz kolor czerwony to z pewnością lubisz też seks. Natomiast jeśli niechętnie zakładasz czerwone ubrania, to prawdopodobnie masz problemy ze sferą seksualną. 

Z czerwonym lepiej „postępować” ostrożnie. Gdy mamy tylko lekki spadek formy to otoczenie się czerwienią nam pomoże. Jednak przy depresji, albo gdy czujemy się wyjątkowo źle- to czerwony może wzmóc i pogłębić nasze fatalne samopoczucie.

Różowy na miłość

Najczęściej różowym otaczamy małe dziewczynki. Tymczasem jest to kolor miłości. Korzystnie wpływa na sferę uczuciową, przyciąga miłość oraz wzmacnia przyjaźnie i inne związki uczuciowe. Jeśli jesteś przygnębiona- otocz się różowym.

Żółty na radość

100 % optymizmu. Idealny dla osób, które są smutne. Mało kto jednak kojarzy kolor żółty z … intelektem. Tymczasem udowodniono, że pobudza on intelektualnie. Inspiruje oraz poprawia pamięć i zdolność logicznego myślenia. Ubierając się w ten słoneczny kolor nie tylko pobudzimy swoje komórki do myślenia i kreatywności, ale również sami będziemy postrzegani przez innych jako osoby inteligentne i radosne. 

Kolor żółty ma również działanie ochronne. Ciemne energie nie lubią żółtego, będą cię omijać, podobnie jak „złe oko” ludzi. 

Denerwuje Cię kolor żółty? Może masz problemy z pamięcią, albo osłabiony organizm (fizycznie i psychicznie).

Zielony dla zdrowia

Jeśli zielony- to wyłącznie czyste odcienie. Zabrudzony jest bardzo szkodliwy. Natomiast jasnozielony ma działanie uzdrawiające. 

Złapało cię przeziębienie? Zapal jasnozieloną świecę i wpatruj się w jej płomień. 

Zielony wyjątkowo silnie działa na psychikę. Uspokaja i uzdrawia. To (obok białego) kolor lekarzy. 

Jasnozielony jest (obok różowego) kolorem czakry serca, dlatego korzystnie wpływa na serce.

Biały dobry na wszystko

Jeden z najlepszych kolorów. Uniwersalny. Wpływa korzystnie na ducha i ciało. Usuwa zmęczenie. 

Kolor biały w niektórych kulturach uznawany jest za kolor żałoby. W Polsce preferujemy czarny (szczególnie na pogrzeb). Jednak biały jest o wiele bardziej wskazany, ponieważ ma bardzo silne działanie ochronne.

Słońce emituje kolor biały. Uzdrawiające promienie wzmacniają naszą odporność. Nawet kilka minut w promieniach słońca sprawia, że czujemy się „naładowani energią” i wzrasta nasze optymistyczne nastawienie do świata.

Jak wprowadzić do życia harmonię dzięki kolorom?

 • najlepiej ubieraj się w różne kolory
 • poznaj symbolikę kolorów
 • nie przesadzaj z ubieraniem się wyłącznie w jeden kolor przez dłuższy czas
 • otaczaj się różnymi kolorami np. zmieniaj kolor pościeli i bielizny

W Indiach, Chinach i Egipcie od dawna stosuje się leczenie kolorami. Polega ono na przywracaniu harmonii pomiędzy wszystkimi kolorami w organizmie. To prosty sposób, żeby sobie pomóc. Podaruj sobie najwłaściwsze kolory, otocz się nimi, zwracając uwagę na swój ubiór, kolory ścian, dodatków, kwiatów i pożywienia.

Znaczenie symboli

 • Nowi doradcy
 • Stali doradcy
 • Współpracownik
 • Dostępny przez telefon
 • Dostępny przez SMS
 • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.