• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Renata

Magiczne lalki

lalkiKażdy słyszał o laleczkach Voodoo. Przeciwieństwem lalek Voodoo są lalki Żadanice. Co je łączy? Te i te robimy samodzielnie. Co je dzieli? Intencja. Laleczki Voodoo robimy po to, żeby kogoś skrzywdzić, natomiast Żadanice w dobrym celu.

 

czym są magiczne laleczki


Tych lalek się nie kupuje, lecz wykonuje samodzielnie (dla siebie albo dla kogoś bliskiego). Zwane motankami, ponieważ mota się je (nie szyje) z różnych materiałów. Dawniej, robiono takie lalki w każdym domu. Miały chronić dom, domowników, a również wspomagać zdrowie czy sprzyjać miłości. Laleczka ma spełniać Twoje życzenia. Możesz poprosić ją o wszystko czego chcesz i potrzebujesz. Można powiedzieć, że Żadanica to amulet. Dawniej wierzono, że chroni przed różnymi nieszczęściami.

co jest potrzebne do zrobienia lalki

Różne szmatki, koronki, sznurki, słoma, len, wstążki i „coś ładnego” (guzik, koralik).

jak zrobić

Zrobienie lalki jest proste. Jednak warto przestrzegać kilku zasad.
Do robienia lalek nie używa się żadnych ostrych narzędzi, czyli nożyczek i igieł. Żadanice nie mają rysów twarzy. Nie nadawaj jej imion, które kojarzą ci się z jakąś osobą (neutralne mogą być). Przypisywanie im jakichkolwiek cech czy znaków charakterystycznych, spowoduje, że mogą zacząć „żyć swoim życiem” , a nie powinny, bo mają spełniać twoje marzenia.

Najlepiej przygotować jak najwięcej różnych materiałów i za dużo nie myśleć, analizować i przejmować się tym, żeby lalka idealnie wyglądała. Żadanica to nie modelka, tylko motanka, która ma określony cel. Nie służy do zabawy.
Sam proces motania lalki zajmuje różną ilość czasu. Czasami lalka „robi się” błyskawicznie w 15 minut, a czasami trwa to 3 godziny. Materiały dobiera się intuicyjnie. Jeżeli tylko pozwolisz sobie na to, żeby nie myśleć- to lalka wyjdzie dokładnie taka jaka powinna. Podczas robienia lalki możesz myśleć o życzeniu, które ma spełnić. Możesz je równie dobrze powiedzieć jej na końcu.

Okaż jej wdzięczność i daj jej jakiś ładny przedmiot (koralik, guzik, wstążeczkę). Lalki nie powinno się pokazywać innym ludziom, jednak jeżeli czujesz, że chcesz ją pokazać, to podążaj za głosem intuicji, na pewno nic się nie stanie.

jak dbać o lalkę

Jeżeli Żadanica spełni twoje życzenie, to należy ją rozebrać na części (bez używania nożyczek) i spalić albo zakopać. Niekiedy Żadanica nie zdąży spełnić życzenia, a ty czujesz, że już czegoś nie chcesz i lalka powinna odejść. Wtedy również lakę należy zniszczyć. Czasami niektórzy zdejmują jej tylko sukienkę i ubierają od nowa, dają nowe życzenie i prezent. W ubraniu lalki gromadzi się bowiem najwięcej negatywnej energii. Małe dziewczynki rozmawiają ze swoimi lalkami. Dobrze gdybyś ty również, od czasu do czasu, porozmawiała ze swoją Żadanicą.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Renata


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.