• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Ewelina

Łapacz snów. Amulet, który chroni sny

łapaczsnowNikt nie lubi koszmarów sennych. Spokojna noc, wypełniona przyjemnymi i kolorowymi snami- to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wybudzanie się w nocy z panicznym krzykiem. Jednym ze sposobów na pozbycie się koszmarów są łapacze snów.

czym jest łapacz snów

Łapacz snów, z ang. dreamcatcher, to amulet, który wywodzi się z plemion indiańskich Ameryki Północnej. Sny przechodzą przez łapacza snów. Koszmary są łapane w sieć a dobre sny przechodzą przez dziurkę wewnątrz koła.

symbolika łapaczy snów

Kółko u góry jest symbolem powtarzającego się cyklu narodzin i śmierci i czterech stron świata. Sieć we wnętrzu koła- powiązania pomiędzy ludźmi i światem, pokazując, że wszyscy jesteśmy połączeni.

jak wygląda łapacz snów

Składa się z koła wykonanego najczęściej z gałązek wierzby lub brzozy (musi być elastyczne). Koło jest ramą wewnątrz której wpleciona jest sieć. Stanowi ona ważny element amuletu.
Łapacz przyozdabiany jest przedmiotami, którym przypisywane są magiczne właściwości.

  • piórami (spełniają sny, symbolizują powietrze). Najlepiej gdy łapacz snów posiada orle pióro (odwaga), sowie (mądrość) 
  • koralikami, kamykami (symbolizują spełnione sny). Wskazany jest kryształ górski, który daje moc, turkus (siła)
  • inne elementy łapacza snów to: kawałek modrzewia lub szałwii (zdrowie), pazury (ochrona), koński włos (wytrzymałość), futerko (ciepło i komfort)

Rodzaj ozdób zależy od wyborów osoby. Im więcej różnorodnych ozdób- tym bardziej kolorowe i urozmaicone sny.

gotowy łapacz czy ręcznie robiony?

Czy łapacz snów działa? Zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że to zabobon, a inni, że od razu wyeliminował koszmary.
Zdecydowanie lepszy będzie ręcznie wykonany łapacz snów. Dlaczego?
Łapacz snów jest talizmanem, a tych nie powinno się kupować, tylko wykonywać samodzielnie albo dostać w prezencie od przyjaciela.
Podobno wykonanie łapacza jest proste. Jednak nie każdy radzi sobie nawet z prostymi „robótkami ręcznymi”. Generalnie największe znaczenie ma tutaj samodzielne zebranie ptasich piór. Warto się postarać, wybrać do lasu i poszukać piór.
Jeżeli nie potrafisz samodzielnie wykonać łapacza, to oczywiście możesz go kupić. Jednak nie wymagaj cudów i nie oczekuj, że łapacz snów za 5zł. plus przesyłka odmieni w znaczący sposób twoje nocne życie.

gdzie umieszczać łapacze snów?

Łapacz snów wieszamy w miejscu gdzie „złapie” pierwsze promienie słoneczne. Najlepiej nad łóżkiem, ale również w oknie czy nad drzwiami.
Często wiesza się je nad łóżeczkami małych dzieci (żeby spokojnie spały). Sporo osób przywiązuje na noc mniejsze łapacze do nadgarstka.
Łapacz nie powinien leżeć na ziemi (podłodze). Nie najlepszym pomysłem jest też umieszczanie go w samochodzie. Chociaż zabawnie „dynda” przy lusterku, to będzie tylko ozdobą.
jak zrobić łapacz snów
Potrzebna będzie gałązka wierzby (koło), kawałek miękkiej skóry, rzemyka (oplecenie koła), sznurek, kordonek, mulina (sieć), rzemyki i sznurki (frędzle) oraz ozdoby (pióra, koraliki, tasiemki, futerka).

zobacz jak zrobić łapacz snów

https://www.youtube.com/watch?v=XSmjHVh-xLM

Łapacz snów to ostatnio modny motyw dekoracji różnych przedmiotów i ciała. Ubrania, tatuaże, biżuteria. Praktycznie wszędzie można go umieścić. Jednak należy pamiętać, że jest to talizman, warto więc wiedzieć po co się go umieszcza, nosi, czy tatuuje. Nie poprzestawać na banalnym stwierdzeniu „bo tak mi się podoba”.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Ewelina


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.