• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Wróżka Renata

Jak pomóc zmarłemu

cemnatrzKażdy stracił kiedyś kogoś bliskiego. Oprócz bólu po stracie i tęsknoty, towarzyszy nam bezsilność. Poczucie, że nie możemy nic zrobić, nic powiedzieć, przytulić, pomóc. Nie do końca tak jest. Możemy pomóc swoim zmarłym bliskim. Zwłaszcza, że czasami tej pomocy potrzebują.

kiedy zmarły potrzebuje pomocy

Czasami zmarły nie może odejść dalej, ponieważ „coś” go trzyma przy ziemi, czy przyciąga do miejsca w którym mieszkał.

Niekiedy są to jego silne (materialistyczne) przyzwyczajenia. Jeżeli za życia najważniejsze dla niego było jego mieszkanie oraz miał materialistyczne nastawienie do życia, to po śmierci również często czuje przywiązanie do tego miejsca i chce o nie dbać. 

Czasami ściągają go bliscy, którzy nie chcą żeby odszedł. Opłakują go i wzywają cały czas, żeby się im pokazał, dał znaki, przekazał wiadomość.

Osoby niewierzące, które za życia na ziemi nie wierzą w duszę i życie po śmierci, gdy umierają nie są często w stanie zmienić swojego toku „myślenia”. Są zagubieni. Nie widzą „drogi do światła”.

Niektórzy zmarli nie załatwili swoich spraw za życia. Nie powiedzieli tego co chcieli, a co było dla nich ważne. I dlatego chcą się skontaktować.

Zmarli, którzy zginęli tragicznie, często nie wiedzą, że zmarli, nie potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Są zagubieni.

modlitwa

Zwykle wystarczy modlitwa w ich intencji, aby mogli spokojnie odejść. Jednak czasami zostają, a modlitwa nie przynosi rezultatów. Nie jest to wina tego, że źle się modlimy. Niezależnie od tego czy zmarły odszedł do światła, czy nie, to każda modlitwa mu pomaga i ma sens. I warto o tym pamiętać.

nie płacz za długo

Nie da się zupełnie nie płakać. Dla dobra zmarłego lepiej jednak za długo nie płakać. Nasza rozpacz trzyma go przy ziemi (z którą już przecież nie jest już związany). Sprawia, że nie może on spokojnie udać się w dalszą „podróż”. Płacz przywiązuje do nas zmarłego. Nie jest to dla niego dobre. Dlatego zamiast długiego i głośnego płaczu lepsza jest modlitwa.


Wróżka Renata Wykorzystując dar jasnowidzenia oraz karty. Doradzam w problemach miłosnych, zawodowych, finansowych oraz duchowych. Uzdrawiam ciało i duszę.

Przy pomocy opiekuna duchowego kontaktuje się z aniołami.
W ten sposób otrzymuję przekazy ze świata duchowego.
Pomogę Ci - Sprawdź!


palenie świeczek

Każda świeczka to światło. A każde światło pomaga duszy i wskazuje jej drogę do światła. Dlatego zmarłym palimy białe świeczki (w domach), a na cmentarzach- znicze. Świece najlepiej postawić w oknie, które stanowi portal (przejście) dla dusz. Ważne żeby świecę zapalić z intencją. Można wypowiedzieć słowa: należysz do świata zmarłych, idź w stronę światła. Każda świeczka powinna wypalić się do końca. Czasami wystarczy jedna świeczka, czasami pomaga dopiero palenie świec przez kilka tygodni. Jeżeli świeca zaczyna nagle gasnąć- oznacza to, zmarły znalazł już drogę do światła.

Jeżeli chcemy pomóc zmarłemu to zawsze najlepsza jest modlitwa. Natomiast gdy zmarły przychodzi w bardzo realistycznych snach, albo gdy czujemy jego obecność koło nas, gdy w domu dzieją się dziwne rzeczy (otwierają i zamykają same drzwi, spadają przedmioty, same włączają się różne sprzęty- to zmarły w ten sposób może sygnalizować, że potrzebuje pomocy. Wtedy, oprócz modlitwy, warto palić świeczki i rozmawiać ze zmarłym doradzając, żeby odszedł do światła.

Warto pogodzić się z odejściem zmarłego. Zwykle nie jest to proste, ale pamiętajmy, że nasza rozpacz trzyma duszę przy ziemi.Ostatnio dodane artykuły przez: Wróżka Renata


Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.