• FaceBook
  • Twitter

Twoi doradcy życiowi

Czy wierzyć w przesądy ślubne i ciążowe

c_200_150_16777215_00_images_stories_odkryj-magie_lub.jpgPrzesądy ślubne

Jeżeli ślub, to tylko w miesiącu z literką „r” ? A może podczas ciąży nie robisz żadnych zakupów dla dziecka?
Ilość przesądów „ciążowych” i „ślubnych” jest ogromna. Większość z nas śmieje się z nich i traktuje je z przymrużeniem oka. Trzeba przyznać, że niektóre są całkiem absurdalne. Zwłaszcza te dotyczące ślubu i ciąży.

Przesądy. Część z nich znamy od lat. Te, których nie znamy- usłyszymy od życzliwych znajomych, mam, babć a nawet położnych w szpitalu. Większość to przesądy, które śmieszą i dziwią, niektóre są powiązane z tradycją. Wierzyć w nie, czy nie wierzyć ?
O tym każdy powinien zdecydować sam. Natomiast nie zaszkodzi się z nimi zapoznać.

Przesądy ciążowe

„Nie farbuj włosów podczas ciąży, bo urodzisz rude dziecko”. Ten przesąd wydaje się całkiem nietrafiony. Farbowanie włosów może i nie wpłynie korzystnie na stan twoich włosów, ale nie ma takiej możliwości, żeby wpłynęło na kolor włosów dziecka.
Bardzo popularny jest przesąd, który mówi, żeby podczas ciąży (przed porodem) nie kupować nic dla dziecka. Jasne, przez 9 miesięcy oczekiwania na dziecko masz tylko siedzieć, ewentualnie planować i oglądać ubranka, łóżeczka czy wózki. Potem, po porodzie nie ma szans, żebyś znalazła czas na zakupy. Może ten przesąd „ochroni” twój budżet domowy, bo nie kupisz całej masy niepotrzebnych rzeczy, ale w żaden sposób nie może mieć wpływu na zdrowie dziecka.
Kolejny absurdalny przesąd mówi: „kobieta w ciąży nie powinna również być chrzestną, bo dziecko może umrzeć albo być w przyszłości bezpłodne”.
W ciąży nie należy też szyć, ponieważ dziecko może udusić się pępowiną. Nie wolno patrzeć na ogień, bo dziecko będzie miało „myszkę”.
Jedyny przesąd, który ma sens, dotyczy tego, żeby w ciąży nie patrzeć na brzydkie i straszne rzeczy. Skoro dziecko odczuwa emocje matki, a ona się boi czy nie jest jej przyjemnie, to logiczne, że powinna patrzeć na rzeczy piękne i słuchać tego co jej sprawia przyjemność.

Przesądy ślubne

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń, wokół którego nagromadziło się wiele przeróżnych przesądów.

Najbardziej znany to ten mówiący o tym, żeby nie brać ślubu w miesiącach, które nie mają w nazwie litery „r”.
Kilka dni przed ślubem panna młoda powinna położyć swoje ślubne buty na parapecie okiennym, dzięki czemu „wleci” do nich szczęście. Należy oczywiście otworzyć okno, przy zamkniętym żadna dobra energia nie wleci (nawet do butów).
Przyszły mąż nie powinien widzieć przyszłej panny młodej ubranej w ślubną suknię, ponieważ wróży to rozstanie.
Podczas ślubu panna młoda może płakać. Łzy są nawet wskazane i wróżą, że przyszła żona nie będzie miała w przyszłości powodów do płaczu.
Podczas ślubu panna młoda powinna mieć przy sobie „coś” białego, niebieskiego (to ma zapewnić wierność męża) oraz coś nowego (na pomyślność finansową), starego (daje wsparcie rodziny) i koniecznie „coś” pożyczonego. Natomiast niewskazany jest na ślub kolor różowy.
W sukni warto zaszyć okruszek chleba i ziarenko cukru, a do buta włożyć monetę. Na świadków należy wybrać pannę i kawalera, w ostateczności dwóch kawalerów, ale nigdy dwie kobiety. Próg kościoła należy przekraczać tylko prawą nogą.
Przyszły mąż prowadzi pannę młodą z lewej strony, w ten sposób prawą ręką może odganiać negatywną energię.
Panna młoda powinna patrzeć przed siebie, nie rozglądać się, a już na pewno nie oglądać za siebie.
Podczas ślubu, pośród wszystkich kobiet, tylko panna młoda może być ubrana na biało.
Jeżeli podczas ślubu panna młoda zasłoni suknią but pana młodego, to wróży to, że będzie on pantoflarzem. A kto będzie rządził? Ważny jest moment odchodzenia od ołtarza. Otóż osoba, która odwróci swoją połówkę, będzie później stroną dominująca w związku.
Pomylenie się w słowach przysięgi przed ołtarzem może i jest stresujące, czy śmieszne, ale zawsze wróży szczęście małżeńskie.
Warto poobserwować świece w kościele. Jeśli palą się jasno i równo- wróży to szczęście małżeńskie. I odwrotnie. Jeżeli „mrugają” czy płomień „szaleje”- wróży to kłótnie i problemy, natomiast gasnące świece oznaczają rozstanie.
Lepiej uważać, żeby obrączka nie spadła na podłogę, a jeżeli tak się stanie, to powinien podnieść ją ministrant albo ksiądz, czy świadek.
Ważna jest 1 osoba, która składa życzenia nowożeńcom, ponieważ powinien to być mężczyzna.
Powodzenie na dalszej drodze, zapewnia sypanie ryżem i drobnymi pieniędzmi przed kościołem, po zakończeniu ceremonii.
Młoda para po toaście, rzuca za siebie puste kieliszki. Najlepiej jeśli się rozbiją, ponieważ zapewnia to szczęście w przyszłości.
Pierwszy taniec warto przećwiczyć. Powszechnie uważa się, że jeżeli pierwszy taniec młodym nie wychodzi, nie mogą zgrać ze sobą kroków- to w późniejszym życiu mogą mieć trudności, żeby podążać w tym samym kierunku.

Śmiać się, dziwić, a może wierzyć?

Po co pisać o tych przesądach, skoro w większości są absurdalne? Po to, żeby nie traktować ich śmiertelnie poważnie. Kierować się swoją intuicją, nie brać sobie ich do serca ani do głowy (szczególnie tych przynoszących pecha). Pamiętajmy, że to nasze myśli (a nie sam przesąd) mają „moc sprawczą”. Jeśli w coś mocno wierzymy, to mamy dużą szansę to przyciągnąć.

Znaczenie symboli

  • Nowi doradcy
  • Stali doradcy
  • Współpracownik
  • Dostępny przez telefon
  • Dostępny przez SMS
  • CallBack

Newsletter

Pozostaw nam swój adres email a będziemy Ciebie informowali o nowościach w naszym portalu.


catchme refresh

Strefa Klienta

Nasza strona używa pliki cookies.
By dowiedzieć się więcej na temat polityki prywatności przeczytaj Regulamin.

Akceptuję Cookies z tej strony.